Sünnet Düğünü

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet organizasyonu herkesin imtina ettiği organizasyonlardan biridir. Organizasyon kelimesi genel anlamda çok geniş kapsamlı bir şekilde değerlendirilebilir. Aklınıza gelebilecek veya hayal edebileceğiniz her şeyi bir organizasyonda gerçekleştirebilirsiniz. Sünnet organizasyonları, özellikle sünnet çocuğunun mutlu olduğu ve onları hiçbir şekilde unutamayacağı şekilde gerçekleştirilmektedir. Elbette ki ebeveynlerin de hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir organizasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu organizasyonlarda sadece sünnet çocuğu değil sünnet çocuğunun çevresi ve arkadaşları da mutlu olabileceği bir organizasyonun tasarlanması gerçekleştirilmektedir. Burada kreatif bir düşünceye sahip olmak ve buna göre hareket etmek sizlerin mutlu olabileceğiniz ortamlarının oluşturulması açısından fayda sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra özellikle herhangi bir organizasyonun teferruatlı şekilde düşünülmesi çok daha mutlu ve güzel bir ortamda da beraberinde getirecektir. Bu tip noktaların üzerinden geçmek önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra özellikle sistemlerinizi de çok daha sağlıklı bir şekilde kurma şansına sahip olabilirsiniz.

Sünnet Organizasyonu Nasıl Yapılır?

 Sünnet düğümü organizasyonu yapılacağı zaman öncelikli olarak günün ve saatin karar verilmesi işlemi bulunmaktadır. Organizasyonun günü ve saati belirlendikten sonra davetiyelerin tasarlanması işlemine geçilir. Davetiyeler de bazen çocukların kendi fotoğrafları kullanılabilir. Bunun yanı sıra farklı hayali fikirlerle özel tasarım davetiyeler de yapılabilmektedir. Bu tasarımlar sayesinde çok daha hoş ve çok tuhaf kaliteli sonuçlar elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Davetiyelerin gerçekleştirilmesinden sonra yani tasarlanmasından sonra baskı işlemi ve sonrasında da dağıtım işlemine geçilir. Böylece gerekli baskı işleminin akabinde davetiyenin dağıtılması sırasında aileler ve sünnet çocuğu genellikle gezinti yapar. Özellikle de yakın çevresine bu davetiyeleri dağıtımını sağlarlar. Davetiye dağıtımı bir anlamda büyüklerin elini öperek yapılmaktadır. Sünnet çocuğu bu şekilde bütün akrabaları da gezmiş olur. Davetiye dağıtımı yapıldıktan sonra organizasyonun ilerleyen safhaları başlar. Ağırlıklı olarak bu süreçte sünnet çocuğu özel yerlerin gezintisini de yapar. Bu arada Müslümanlarca mübarek sayıdan yerlerin gezintilerini de yaptırırlar. Özellikle İstanbul’da Eyüp Sultan Camii ile bütün sünnet çocukları götürmekte ve burada bir dua ederek ondan sonra Eyüp Sultan ziyareti de gerçekleştirilmektedir. Bundan sonra yavaş yavaş sünnet organizasyonunda ilerleyen seviyelere de geçilmeye başlanır.

Sünnet Organizasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Sünnet Organizasyonu ya da düğünleri ülkemizde ağırlıklı olarak yazık kutlanan törenlerden biridir. Genel anlamda sünnet düğünlerinde yemek verilmesi veya adetlerimiz gibi sünnet çocukları gelen misafirlere karşılaması özel kıyafetler giymesi bunun yanı sıra mevlidi, kınası, konvoyu organizasyon içerisinde yapılmaktadır. Biz sizlere şunları adım adım anlatmaya çalışalım. Ağırlıklı olarak sünnet yemeğinde size bir organizasyon seçim şansı sunarız. Tüm başlangıç ile düğün arasında geçen bir kutlama organizasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda özellikle 5 yıldızlı otellerde yapılmaktadır. Ancak siz de isterseniz evinizin bahçesinde ya da özel bir restoranda yer ayırtarak böyle bir yemek detayına girebilirsiniz. Burada önemli olan şey mekanın seçilmesi arkasından organizasyonun gerçekleştirilmesidir. Tören yapılacak olan mekan seçildikten sonra gerekiyor ve tarihe göre bir menü çıkartılır. Ağırlıklı olarak insanların çok fazla duyacağı önerdiğin aparatif yiyebilecekleri menü üzerinden gidilmektedir.

Bundan sonra müzik organizasyonu belirlenir. Sünnet organizasyonları içerisinde müzik organizasyonu çok büyük bir yer tutmaktadır. Sonuç itibariyle sünnet düğünü için insanlar oraya geldiği gibi eğlenmelidir. Bunun yanı sıra çocukların eğlenmesi için de çeşitli gösterilerin seçilmesi gerekmektedir. Son yıllarda palyaçolar, maskotlar veya şeker arabaları bu anlamda organizasyonun bir parçası haline gelmektedir. Sünnet tahtlarının seçilmesi, sünnet pastaları seçilmesi hatta düğün sonunda mehter takımlarının merasimi gibi organizasyon parçaları da organizasyon içerisinde işlenebilmektedir.

Sünnet Öncesi Mevlit Organizasyonları

İnsanlar bazen düğün yaparken bazen tamamen düğün yapmaktan mevlit okutmaya düşünebilirler. Organizasyon detaylarında mekanın belirlenmesi Mevlit okuyacak kişilerin belirlenmesi gibi nüanslar bulunmaktadır. Davet edilecekler ağırlıklı olarak akrabalar içerisinde seçilmektedir. Mevlitlerde özellikle şekerler dağıtılmaktadır. Şekerler günümüze daha kreatif ve daha farklı şekillerde dizayn edilmektedir. Buna göre siz de tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mevlit şekerlerinin hazırlanmasını sağlayabilir ve bu mevlit şekerlerini dağıtabilirsiniz.

Ayrıca dağıtılacak olan ikramlıkların hazırlanması da önemli bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonuç itibariyle örnek vermek gerekirse siz mevlit hazırlıyorsunuz. Burada gelen misafirleriniz ufak da olsa bir ikramlık sunabilirsiniz. Şerbet, meyve suyu gibi çeşitli içecekler ve birlikte aynı zamanda da farklı kanepe seçenekleriyle veya kurabiyelerle güzel ve hoş bir ortam da oluşturabilirsiniz.

Sünnet Organizasyonlarında Neler Yapılabilir?

 Sünnet düğünü organizasyonu günümüzde farklı seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Pamuk şeker arabaları ve Popcorn arabalarıyla sünnet çocuğu ile birlikte arkadaşlarından da daha eğlenceli bir ortam bulması sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra gücük sinema alanları oluşturur ve çizgi film alanlarıyla çok daha hoş bir ortam oluşturmaktadır. Çocuklar için ikramlıklar hazırlanır ve eğlendirecek olan animasyon ekibinin hazırlanması sağlanır. Bu noktada sünnet çocuğunun istekleri ve memnuniyeti biraz daha ön plana çıkmaktadır. Animasyon ekip özel eğitim almış olmalıdır. Çocuklara karşı nasıl yaklaşacağını bilmeleri gerekli. Kontroller yapılmış olmalıdır. Bu yüzden de iyi bir organizasyon firması ile çalışmak bu organizasyonun başından sonuna kadar tüm planlamanın yapılması ve işlemlerin çok daha sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi adına sizin için daha sağlıklı bir sonuç sunmuş olacaktır.

Sünnet Düğünü Organizasyonları İçin Alternatif Fikirler

 Sünnet Organizasyonu günümüzde çok daha farklı şekilde yapılmaktadır. Sadece düğün ile bu organizasyonlar tamamlanır. Günümüzde çok daha farklı organizasyonlar yapılmaktadır. Ağırlıklı olarak palyaçoların çok kullanıldığı organizasyonlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak tabii ki farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse, özellikle Osmanlı tahtlarıyla düğün yapılacak olan yere getirilen çocuklar bulunmaktadır. Bulunduğu bölgede ve ya kendi oturdukları muhitte gezdirilmektedir. Bu çocukların daha hoş bir anı geçirmelerini sağlayabilmektedir. Bunların yanı sıra yine yapar özellikle son zamanlarda nostaljik ikramlıklar çok fazla kullanıldığı karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı macunu, Osmanlı şerbet dağıtımı veya dondurma dağıtımı ile çocukların o gün biraz daha eğlenceli şekilde zaman geçirmesi sağlanabilir. Sünnet organizasyonu için yüz boyama animasyonları çok yapılmaya başlamış bulunmaktadır. Bunun en belli bariz sebebi ise çocukların o günleri daha farklı ve güzel bir anı ile geçirmesinden kaynaklanır. Pinyata oyunları, çocukların vazgeçilmezlerinden biridir. Bu yüzden sünnet organizasyonlarında yine pinyata da çok tercih edilmeye başlamış bulunmaktadır. Kurulan pinyatanın içerisinde şeker ve çikolata ile bir hazırlık yapılmaktadır. Böylece çocukların çok keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacaktır.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Resimleri

Yapabileceğimiz etkinliklerin sınırı olmamakla birlikte; Sokakta sünnet organizasyonu, İftarlı sünnet düğünü, Sünnet düğünü organizasyonu İstanbul Avrupa ve Asya yakası, Beylikdüzü, Pendik, Maltepe, Üsküdar, Kadıköy, kısacası Sünnet düğünü program akışı ve organizasyonu nerede ve nasıl istenirse biz oradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir